International Cadet Class Association

Royal Torbay Yacht Club

European Championships 2022 - Practice Race

Overall

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 85, Scoring system: Appendix A
Rank Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Sailing Club Nat Practice Total Nett
1st 9877 No Regrets Mish Collingridge Rhona Enkel Waldringfield Sailing Club
GBR
1.0 1.0 1.0
2nd 10034   Oliwia Kulis Jowita Kulis UKS Ostrada
POL
2.0 2.0 2.0
3rd 9902   Zuzanna Ostrowska Alicja ?abanowska MKS Dwjka Warszawa
POL
3.0 3.0 3.0
4th 10074   Piotr Cendrowski Maksymilian Aambroziak MKS Dwjka Warszawa
POL
4.0 4.0 4.0
5th 9321   Ines Green Tom Krailing Waldringfield Sailing Club
GBR
5.0 5.0 5.0
6th 9575 True Blue Miguel Toro Juul Schaffrath WOS
BEL
6.0 6.0 6.0
7th 9400 She Who Shall Not Be Named Henry Camm Elouise Mayhew Warsash Sailing Club
GBR
7.0 7.0 7.0
8th 9836 Speedy Gonzales Elias Kerre Hanna Kerre Brugse Zeil Yacht Club
BEL
8.0 8.0 8.0
9th 10076 Aurora Amelie Whitehouse Maddy Sherwood Frensham Pond Sailing club
GBR
9.0 9.0 9.0
10th 9854 Cassandra David Toro Casimir Muylle WOS
BEL
10.0 10.0 10.0
11th 9972   Patryk Ulaczyk Maciej Dowbusz UKZ Lamelka Kartuzy
POL
11.0 11.0 11.0
12th 9961   Maksym Datsenko Rory Park SDUSCHOR Kyiv
UKR
12.0 12.0 12.0
13th 9964 Mischief & mayhem Sophia Sfaxi Evie boddy Frensham Pond Sailing Club
GBR
13.0 13.0 13.0
14th 9985 Twocan Gwen Thorogood Primrose Denny-Pickess Waldringfield Sailing Club
GBR
14.0 14.0 14.0
15th 10001 Pushing It Toby Bush Kemmel Thorogood Waldringfield Saiing Club
GBR
15.0 15.0 15.0
16th 9994 May Contain Nuts William Shepherd Joe Mycroft Frensham Pond Sailing Club
GBR
16.0 16.0 16.0
17th 9876 Zest Robert Stewart Dylan Mcardle Waldringfield Sailing Club
GBR
17.0 17.0 17.0
18th 9857   Krzysztof Wozniak Jan Nowakowski UKS Zeglarz Wroclaw
POL
18.0 18.0 18.0
19th 10032 Boombastic Amelia Mayhew Hettie Thorogood Waldringfield Sailing Club
GBR
19.0 19.0 19.0
20th 10067   Maciej Cesarz Piotr Buch MKS Dwjka Warszawa
POL
20.0 20.0 20.0
21st 10012 Joint Effort Edward Fletcher Alex Enkel Waldringfield Sailing Club
GBR
21.0 21.0 21.0
22nd 9849   Sebastian Czerwinski Mateusz Dudzinski UKS Zeglarz Wroclaw
POL
22.0 22.0 22.0
23rd 9237   Jan Kopyra Patryk Bartnicki MKS Dwjka Warszawa
POL
23.0 23.0 23.0
24th 10002 Aeolus Tom Walker Ava Stoddart / Immy Sherwood Frensham Pond Sailing Club
GBR
24.0 24.0 24.0
25th 9754 ZAT BOWT Cammaer Willemijn Teo VERBEECK Royal Belgium Sailing Club
BEL
25.0 25.0 25.0
26th 9960   Sjuul Huuskes Lars van der Burgt WSV Giesbeek
NED
26.0 26.0 26.0
27th 9238   Zdzisnaw Bulik Aleksander ?abanowski MKS Dwjka Warszawa
POL
27.0 27.0 27.0
28th 10102 Blackout Engida den Hartigh David Held Royal Yacht Club Belgium
BEL
28.0 28.0 28.0
29th 10051 Samurai Emilie Winand Rene Verdegem Royal Yacht Club Belgie
BEL
29.0 29.0 29.0
30th 9689 Ferox Lotte Meynen Clara Muylle WSKLUM
BEL
30.0 30.0 30.0
31st 9977 Aquilo Sarah McEwan Holly Jones Frensham Pond Sailing Club
GBR
31.0 31.0 31.0
32nd 9602   Filip Nowak Olaf Plichta UKZ Lamelka Kartuzy
POL
32.0 32.0 32.0
33rd 10040   Marten Lischewski Larissa Grunske Segelclub Zeuthen e.V.
GER
33.0 33.0 33.0
34th 9992 Aqui Vamos Hirthe Kiran Maximilian Wulff Segelverein Guestrow e.V.
GER
34.0 34.0 34.0
35th 9175 Kikker Madee Verheul Bouke Schaap WSV Giesbeek
NED
35.0 35.0 35.0
36th 8533 Teen Spirit George Little Hugh Voysey Frensham Pond Sailing Club
GBR
36.0 36.0 36.0
37th 9227 Yellow Pepper Wouter Groeneweg Luuk Boekhorst WSV Giesbeek
NED
37.0 37.0 37.0
38th 9634 Double Expresso Alex McEwan Amber Giumali Frensham Pond Sailing Club
GBR
38.0 38.0 38.0
39th 7274 Wave Rider Joshua Davidson Benjy Bullock South Cerney Sailing Club
GBR
39.0 39.0 39.0
40th 8522 Panico Erazem Perko Lore Stroobandt Nuclea
BEL
40.0 40.0 40.0
41st 9839 Spitfire Pattyn Joppe August Van Daele Royal Yacht Club Belgium
BEL
41.0 41.0 41.0
42nd 9043 El Nino Samantha Nee Audrey Giumali Frensham Pond Sailing Club
GBR
42.0 42.0 42.0
43rd 9983 Sorcerer Charlie Bailey James Bailey Waldringfield Sailing Club
GBR
43.0 43.0 43.0
44th 9640 Fufik Ludek Ruzicka Tom Ruzicka Jachtklub Lzne Toue
CZE
44.0 44.0 44.0
45th 9815 Speedy Bram Van Goinga Sara van Goinga WSV Giesbeek
NED
45.0 45.0 45.0
46th 9971   Bartosz Kulis Antonina Kulis UKS Ostrada
POL
46.0 46.0 46.0
47th 7231 Sullom Voe Monty Hampton Tash Davidson South Cerney Sailing Club
GBR
47.0 47.0 47.0
48th 9974   Hannah Stahnke Alexandra Kupper Segelclub Zeuthen e.V.
GBR
48.0 48.0 48.0
49th 9496   Florian Zills Jannes Mennenga Mecklenburgischer Yachtclub Rostock
GER
49.0 49.0 49.0
50th 10105 Luna Kramplova Annamaria Martin Morgan Sebor Cesky Yacht Club
CZE
50.0 50.0 50.0
51st 9367 Bluefin Ned Fairhurst Sam English Frensham Pond Sailing Club
GBR
51.0 51.0 51.0
52nd 9185 Lunni Arthur Moring Vince Moring WOS
BEL
52.0 52.0 52.0
53rd 10062   Orlando Robeck Aaron Gampel Segelclub Prenzlau
GER
53.0 53.0 53.0
54th 9782   Mariia Kulbashna Vira Bondar SDUSSHOR
UKR
54.0 54.0 54.0
55th 9212 Exotic Blue Aron Kerre Cedric Peuteman Brugse Zeil Yacht Club
BEL
55.0 55.0 55.0
56th 9694   Moritz Schroder Kai Zolondek Mecklenburgischer Yachtclub Rostock
GER
56.0 56.0 56.0
57th 8333 Sizzerin' Hot Lydia Mycroft Mimi Windibank Frensham Pond Sailing Club
GBR
57.0 57.0 57.0
58th 9695   Vincent Mennenga Anton Hansch Mecklenburgischer Yachtclub Rostock
GER
58.0 58.0 58.0
59th 10038 Dragonfly Bloeme Klein Levi Maes WSV Giesbeek
NED
59.0 59.0 59.0
60th 9673 Jungle is Massive Zachary Windibank Mave Parry-Shields Frensham Pond Sailing Club
GBR
60.0 60.0 60.0
61st 9020 What's it called Elliott Chapman Gregory Boddy Frensham Pond Sailing Club
GBR
61.0 61.0 61.0
62nd 9378 Whacky When Wet Tom Shepherd Tom Stoddart Frensham Pond Sailing Club
GBR
62.0 62.0 62.0
63rd 9818 Theda Roderick Mutsch Charlotte Lihs Segelclub Rot-Wei Prenzlau
GER
63.0 63.0 63.0
64th 10061 Smilla Maja Stein Johanna Witt Segelclub Rot-Wei Prenzlau
GER
64.0 64.0 64.0
65th 9401 Little Demons 2 Thomas Pontet Will Hancock South Cerney Sailing Club
GBR
65.0 65.0 65.0
66th 10003 Enigma Oscar Bush Emily Krailing Waldringfield Saiing Club
GBR
66.0 66.0 66.0
67th 9040   Greta Bergenthal Jonas Franke Wassersportverein Hemelingen e.V.
GER
86.0 DNC 86.0 86.0
67th 8515 Harum Scarum Tijmen Baars Lucas Meynen VVW Galgenweel
BEL
86.0 DNC 86.0 86.0
67th 9038 Northern Exposure Marie Bastens Thomas Winand Royal Yacht Club Belgium
BEL
86.0 DNC 86.0 86.0
67th 8326 NEVERMIND Aurelie Boven Jules Pattyn Royal Yacht Club Belgium
BEL
86.0 DNC 86.0 86.0
67th 8544 Benny The Jet Jack Dingwall Zoe Thomas Rickmansworth Sailing Club
GBR
86.0 DNC 86.0 86.0
67th 9774 Amazing Sailing Tereza Ditetova Anna Marie Ditetova Yacht Club Neratovice
CZE
86.0 DNC 86.0 86.0
67th 10096 SIROCCO Isabel Dochy Debruyne Cyriel - De Blende Leena WOS
BEL
86.0 DNC 86.0 86.0
67th 10031   Fiete Krukes Julian N. Mall Wassersportverein Wulsdorf; Wassersportv
GER
86.0 DNC 86.0 86.0
67th 10086 venceremos Serhii Marinich Illia Donchenko Puerto Sherry Yacht Club
UKR
86.0 DNC 86.0 86.0
67th 10075 Red Eagle Rothe Martin Ludwig Marc Swientek RSN Regattasegler Neuruppin .e.V.
GER
86.0 DNC 86.0 86.0
67th 9405   Felix Hänsch Lucy Lindemann Mecklenburgischer Yachtclub Rostock
GBR
86.0 DNC 86.0 86.0
67th 9740 Warnowschreck Ben Kellner Arinya Frauen Mecklenburgischer Yachtclub Rostock
GER
86.0 DNC 86.0 86.0
67th 9905   Yuliia Peredrii Olkhonskiy Arkadi OSDUSHOR- Nikolaev
UKR
86.0 DNC 86.0 86.0
67th 9163   Mara Riedel Jannik Sommer / Anna Winklerova Seglerverein Alt-Gaarz Rerik
GER
86.0 DNC 86.0 86.0
67th 10055 Vortex Loic Schoonooghe Emiel Van Daele Brugse Zeil Yacht Club
BEL
86.0 DNC 86.0 86.0
67th 8352 Master Mariner Jemima McMorris Olivia McMorris South Cerney Sailing Club
GBR
86.0 DNC 86.0 86.0
67th 9028 She Who Dares Fiona Nee Annabel Shepherd Frensham Pond Sailing Club
GBR
86.0 DNC 86.0 86.0
67th 8997 Executrix Brands Oliver Hannelore Cammaer VVW Galgenweel
BEL
86.0 DNC 86.0 86.0
67th 9773 Keep Calm Adam Winkler Berenika Cvikrova Jachtklub Lzne Toue
CZE
86.0 DNC 86.0 86.0

Practice - 31/07/2022 at 12:30

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Sail Number Boat Name Helm Name Crew Name Sailing Club Nat Place Points
1 9877 No Regrets Mish Collingridge Rhona Enkel Waldringfield Sailing Club
GBR
1 1.0
2 10034   Oliwia Kulis Jowita Kulis UKS Ostrada
POL
2 2.0
3 9902   Zuzanna Ostrowska Alicja ?abanowska MKS Dwjka Warszawa
POL
3 3.0
4 10074   Piotr Cendrowski Maksymilian Aambroziak MKS Dwjka Warszawa
POL
4 4.0
5 9321   Ines Green Tom Krailing Waldringfield Sailing Club
GBR
5 5.0
6 9575 True Blue Miguel Toro Juul Schaffrath WOS
BEL
6 6.0
7 9400 She Who Shall Not Be Named Henry Camm Elouise Mayhew Warsash Sailing Club
GBR
7 7.0
8 9836 Speedy Gonzales Elias Kerre Hanna Kerre Brugse Zeil Yacht Club
BEL
8 8.0
9 10076 Aurora Amelie Whitehouse Maddy Sherwood Frensham Pond Sailing club
GBR
9 9.0
10 9854 Cassandra David Toro Casimir Muylle WOS
BEL
10 10.0
11 9972   Patryk Ulaczyk Maciej Dowbusz UKZ Lamelka Kartuzy
POL
11 11.0
12 9961   Maksym Datsenko Rory Park SDUSCHOR Kyiv
UKR
12 12.0
13 9964 Mischief & mayhem Sophia Sfaxi Evie boddy Frensham Pond Sailing Club
GBR
13 13.0
14 9985 Twocan Gwen Thorogood Primrose Denny-Pickess Waldringfield Sailing Club
GBR
14 14.0
15 10001 Pushing It Toby Bush Kemmel Thorogood Waldringfield Saiing Club
GBR
15 15.0
16 9994 May Contain Nuts William Shepherd Joe Mycroft Frensham Pond Sailing Club
GBR
16 16.0
17 9876 Zest Robert Stewart Dylan Mcardle Waldringfield Sailing Club
GBR
17 17.0
18 9857   Krzysztof Wozniak Jan Nowakowski UKS Zeglarz Wroclaw
POL
18 18.0
19 10032 Boombastic Amelia Mayhew Hettie Thorogood Waldringfield Sailing Club
GBR
19 19.0
20 10067   Maciej Cesarz Piotr Buch MKS Dwjka Warszawa
POL
20 20.0
21 10012 Joint Effort Edward Fletcher Alex Enkel Waldringfield Sailing Club
GBR
21 21.0
22 9849   Sebastian Czerwinski Mateusz Dudzinski UKS Zeglarz Wroclaw
POL
22 22.0
23 9237   Jan Kopyra Patryk Bartnicki MKS Dwjka Warszawa
POL
23 23.0
24 10002 Aeolus Tom Walker Ava Stoddart / Immy Sherwood Frensham Pond Sailing Club
GBR
24 24.0
25 9754 ZAT BOWT Cammaer Willemijn Teo VERBEECK Royal Belgium Sailing Club
BEL
25 25.0
26 9960   Sjuul Huuskes Lars van der Burgt WSV Giesbeek
NED
26 26.0
27 9238   Zdzisnaw Bulik Aleksander ?abanowski MKS Dwjka Warszawa
POL
27 27.0
28 10102 Blackout Engida den Hartigh David Held Royal Yacht Club Belgium
BEL
28 28.0
29 10051 Samurai Emilie Winand Rene Verdegem Royal Yacht Club Belgie
BEL
29 29.0
30 9689 Ferox Lotte Meynen Clara Muylle WSKLUM
BEL
30 30.0
31 9977 Aquilo Sarah McEwan Holly Jones Frensham Pond Sailing Club
GBR
31 31.0
32 9602   Filip Nowak Olaf Plichta UKZ Lamelka Kartuzy
POL
32 32.0
33 10040   Marten Lischewski Larissa Grunske Segelclub Zeuthen e.V.
GER
33 33.0
34 9992 Aqui Vamos Hirthe Kiran Maximilian Wulff Segelverein Guestrow e.V.
GER
34 34.0
35 9175 Kikker Madee Verheul Bouke Schaap WSV Giesbeek
NED
35 35.0
36 8533 Teen Spirit George Little Hugh Voysey Frensham Pond Sailing Club
GBR
36 36.0
37 9227 Yellow Pepper Wouter Groeneweg Luuk Boekhorst WSV Giesbeek
NED
37 37.0
38 9634 Double Expresso Alex McEwan Amber Giumali Frensham Pond Sailing Club
GBR
38 38.0
39 7274 Wave Rider Joshua Davidson Benjy Bullock South Cerney Sailing Club
GBR
39 39.0
40 8522 Panico Erazem Perko Lore Stroobandt Nuclea
BEL
40 40.0
41 9839 Spitfire Pattyn Joppe August Van Daele Royal Yacht Club Belgium
BEL
41 41.0
42 9043 El Nino Samantha Nee Audrey Giumali Frensham Pond Sailing Club
GBR
42 42.0
43 9983 Sorcerer Charlie Bailey James Bailey Waldringfield Sailing Club
GBR
43 43.0
44 9640 Fufik Ludek Ruzicka Tom Ruzicka Jachtklub Lzne Toue
CZE
44 44.0
45 9815 Speedy Bram Van Goinga Sara van Goinga WSV Giesbeek
NED
45 45.0
46 9971   Bartosz Kulis Antonina Kulis UKS Ostrada
POL
46 46.0
47 7231 Sullom Voe Monty Hampton Tash Davidson South Cerney Sailing Club
GBR
47 47.0
48 9974   Hannah Stahnke Alexandra Kupper Segelclub Zeuthen e.V.
GBR
48 48.0
49 9496   Florian Zills Jannes Mennenga Mecklenburgischer Yachtclub Rostock
GER
49 49.0
50 10105 Luna Kramplova Annamaria Martin Morgan Sebor Cesky Yacht Club
CZE
50 50.0
51 9367 Bluefin Ned Fairhurst Sam English Frensham Pond Sailing Club
GBR
51 51.0
52 9185 Lunni Arthur Moring Vince Moring WOS
BEL
52 52.0
53 10062   Orlando Robeck Aaron Gampel Segelclub Prenzlau
GER
53 53.0
54 9782   Mariia Kulbashna Vira Bondar SDUSSHOR
UKR
54 54.0
55 9212 Exotic Blue Aron Kerre Cedric Peuteman Brugse Zeil Yacht Club
BEL
55 55.0
56 9694   Moritz Schroder Kai Zolondek Mecklenburgischer Yachtclub Rostock
GER
56 56.0
57 8333 Sizzerin' Hot Lydia Mycroft Mimi Windibank Frensham Pond Sailing Club
GBR
57 57.0
58 9695   Vincent Mennenga Anton Hansch Mecklenburgischer Yachtclub Rostock
GER
58 58.0
59 10038 Dragonfly Bloeme Klein Levi Maes WSV Giesbeek
NED
59 59.0
60 9673 Jungle is Massive Zachary Windibank Mave Parry-Shields Frensham Pond Sailing Club
GBR
60 60.0
61 9020 What's it called Elliott Chapman Gregory Boddy Frensham Pond Sailing Club
GBR
61 61.0
62 9378 Whacky When Wet Tom Shepherd Tom Stoddart Frensham Pond Sailing Club
GBR
62 62.0
63 9818 Theda Roderick Mutsch Charlotte Lihs Segelclub Rot-Wei Prenzlau
GER
63 63.0
64 10061 Smilla Maja Stein Johanna Witt Segelclub Rot-Wei Prenzlau
GER
64 64.0
65 9401 Little Demons 2 Thomas Pontet Will Hancock South Cerney Sailing Club
GBR
65 65.0
66 10003 Enigma Oscar Bush Emily Krailing Waldringfield Saiing Club
GBR
66 66.0
67 9040   Greta Bergenthal Jonas Franke Wassersportverein Hemelingen e.V.
GER
DNC 86.0
67 8515 Harum Scarum Tijmen Baars Lucas Meynen VVW Galgenweel
BEL
DNC 86.0
67 9038 Northern Exposure Marie Bastens Thomas Winand Royal Yacht Club Belgium
BEL
DNC 86.0
67 8326 NEVERMIND Aurelie Boven Jules Pattyn Royal Yacht Club Belgium
BEL
DNC 86.0
67 8544 Benny The Jet Jack Dingwall Zoe Thomas Rickmansworth Sailing Club
GBR
DNC 86.0
67 9774 Amazing Sailing Tereza Ditetova Anna Marie Ditetova Yacht Club Neratovice
CZE
DNC 86.0
67 10096 SIROCCO Isabel Dochy Debruyne Cyriel - De Blende Leena WOS
BEL
DNC 86.0
67 10031   Fiete Krukes Julian N. Mall Wassersportverein Wulsdorf; Wassersportv
GER
DNC 86.0
67 10086 venceremos Serhii Marinich Illia Donchenko Puerto Sherry Yacht Club
UKR
DNC 86.0
67 10075 Red Eagle Rothe Martin Ludwig Marc Swientek RSN Regattasegler Neuruppin .e.V.
GER
DNC 86.0
67 9405   Felix Hänsch Lucy Lindemann Mecklenburgischer Yachtclub Rostock
GBR
DNC 86.0
67 9740 Warnowschreck Ben Kellner Arinya Frauen Mecklenburgischer Yachtclub Rostock
GER
DNC 86.0
67 9905   Yuliia Peredrii Olkhonskiy Arkadi OSDUSHOR- Nikolaev
UKR
DNC 86.0
67 9163   Mara Riedel Jannik Sommer / Anna Winklerova Seglerverein Alt-Gaarz Rerik
GER
DNC 86.0
67 10055 Vortex Loic Schoonooghe Emiel Van Daele Brugse Zeil Yacht Club
BEL
DNC 86.0
67 8352 Master Mariner Jemima McMorris Olivia McMorris South Cerney Sailing Club
GBR
DNC 86.0
67 9028 She Who Dares Fiona Nee Annabel Shepherd Frensham Pond Sailing Club
GBR
DNC 86.0
67 8997 Executrix Brands Oliver Hannelore Cammaer VVW Galgenweel
BEL
DNC 86.0
67 9773 Keep Calm Adam Winkler Berenika Cvikrova Jachtklub Lzne Toue
CZE
DNC 86.0



Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com